Divadlo U lípy 21.11.2009 v KD v Palkovicích

Autor: administrator <alless(at)volny.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 16. 10. 2009

U Lípy opět premiéra

Kdo z nás alespoň jednou v životě nezatoužil okusit atmosféru „prken, která znamenají svět“. Vše si lze vyzkoušet. A tak kromě profesionálních souborů, se tu a tam vyskytne skupina odvážných, která své sny zrealizovala.
Již šedesát let se v ostravském „divadelním podsvětí“ objevuje spolek amatérů „Divadla U lípy“. Každým rokem pro pobavení své a především publika, které si rádo vychutná umění amatérů, připravuje premiéry her klasických ale také z vlastního pera.
V listopadu se můžeme těšit na premiéru detektivního příběhu Normana Robinse „Hrobka s vyhlídkou“. Překvapivě a napínavě se rozuzlující děj této divadelní hry řeší sérii vražd ve starém domě kdesi na anglickém venkově.

Synopse hry:

HROBKA S VYHLÍDKOU (A Tomb with a View)
Norman Robbins
obsazení: 4 muži, 6 žen
žánr: Detektivní komedie o třech dějstvích
dekorace: knihovna anglického rodinného sídla

Děj se odehrává v prostředí pro detektivní příběh jako stvořeném: typicky anglický, staromilsky ponurý dům se spletí tajných chodeb, vchodů a zákoutí, krb, masivní nábytek a těžké závěsy, za okny se ve všudypřítomné mlze utápí zpustlá zahrada. Vše dokonale izolováno od vnějšího světa. Starý pan Tomb zemřel a zanechal po sobě 7 miliónů liber. Podle závěti mají být 3 milióny rozděleny mezi jeho šest dětí, právního zástupce, hospodyni a ošetřovatelku. Zbytek odkázal jakési spisovatelce slečně Ashové. Rodinka Tombových je velmi svérázná a jeden na druhého nevraží. Vidina dědictví vztahy ještě vyhrocuje. Věci se navíc komplikují: tři milióny padly na dědickou daň, zbylé čtyři nejsou k nalezení, slečna Ashová není slečna Ashová a kromě toho každou chvíli je někdo z pozůstalých zavražděn. Hra má spád, založený na rychlém střídání postav a událostí na scéně a hlavně na klasickém anglickém humoru. Vtip a elegantní ironie je podstatou samotných aktérů a především jejich dialogů. 

Předprodej vstupenek: od 16.11.2009  v úředních hodinách na Obecním úřadě v Palkovicích.

Plakát s pozvánkou do kulturního domu v Palkovicích najdete zde.