Hlavní stránka
ČeštinaEnglishPolski

sipka Skautův průvodce zombie apokalypsou
Pátek 20. 5. 2016 v 19:30

Skautův průvodce zombie apokalypsou


Tři skauti a dlouholetí přátelé spojují své síly s drsnou servírkou, aby se stali tím nejnepravděpodobnějším týmem hrdinů. Když jejich město zpustoší invaze oživlých mrtvol, je na čase složit toho nejdůležitějšího bobříka ze všech a pomocí skautských dovedností zachránit lidstvo před zombie zkázou.

Komedie / Horor
USA, 2015, 93 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Christopher Landon
Hrají: Tye Sheridan, Sarah Dumont, Halston Sage, Patrick Schwarzenegger, David Koechner a další.
Premiéra: 30. 10. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 67 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 14. 04. 2016 (326 přečtení), celý článek ...


sipka Vojtěch
Pátek 13. 5. 2016 v 19:30

Vojtěch

Vojtěch je městská komedie, které dominuje příběh „ztraceného" čtyřicátníka. Vojtěch prožívá krizi středního věku. Přijde mu, že je na tomto světě nepotřebný v každém ohledu. Přišel o ženu, o práci, s rodinou se nestýká. Průvodcem jeho života se stane jeho soused - svérázný taxikář Laco. Jejich výlety však většinou končí fiaskem. Vojtěch chce žít normálním životem, ale jeho neschopnost čelit uspěchané moderní době přináší mnoho komediálních zápletek. Neumí si užít společnosti lehkých žen, každodenní pokusy o alkoholické opojení a rady, jak sbalit ženskou, také končí katastrofou. On to však nevzdává a věří, že svojí smůlu prolomí.

Komedie / Drama
Slovensko, 2015, 90 min, v původním znění
Režie: Viktor Csudai
Premiéra: 7. 4. 2016
Na ČSFD hodnoceno na 62 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 14. 04. 2016 (373 přečtení), celý článek ...


sipka Trabantem do posledního dechu
Neděle 8. 5. 2016 v 17:00 (dokument)

Trabantem do posledního dechu

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i dvou invalidních vozíků vyrazily z australského Perthu, a během půlroční dobrodružné výpravy projely Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko.

Dokumentární / Road movie
Česko, 2016, 96 min, české znění
Režie: Dan Přibáň
Hrají: Dan Přibáň, Vojtěch Duchoslav, Dominika Gawliczková, Jakub Koucký, Zdeněk Krátký, Marek Duranský, Marek Slobodník, Kristína Madajová, Radoslaw Jona, Marcin Obałek, David Novotný
Premiéra: 17. 3. 2016
Na ČSFD hodnoceno na 85 %
Vstupné: DobrovolnéInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 09. 04. 2016 (361 přečtení), celý článek ...


sipka Rebelové
Neděle 1. 5. 2016 v 17:00

Rebelové
(film bude uveden v rámci Prvomájového líbání pod třešní)

REBELOVÉ - tak zní titul třetího celovečerního filmu režiséra Filipa Renče, který tentokráte nezvolil psychologické drama, ale podle scénáře, který napsal se Zdeňkem Zelenkou, natočil žánr diváky daleko vítanější, a to muzikál s upřesňujícím podtitulem "Písničkový retrofilm z let 60.". V půvabném výtvarném stylu atmosféry konce šedesátých let vypráví film zejména o jedné velké lásce, které však dějiny nebyly zrovna nakloněny. Maturantka Tereza a kluk, který utekl z vojny - to jsou hlavní hrdinové příběhu, ve kterém má dominantní úlohu hudba a tanec, neboť ve filmu se objeví celkem jedenáct velkých choreografických čísel, které jsou obrazovým zpracováním nejznámějších hitů ze 60. let. Cílem autorů bylo natočit film, který na pozadí nelehké doby vypráví zábavnou formou příběh o všem pozitivním, co život nabízí, zejména o lásce. Film REBELOVÉ je o době, která bude pro mladé diváky možná objevem, pro ty starší zřejmě silnou vzpomínkou.

Komedie / Romantický / Muzikál
Česko, 2001, 109 min, české znění
Režie: Filip Renč
Hrají: Zuzana Norisová, Jan Révai, Ľuboš Kostelný, Anna Veselá, Jaromír Nosek, Alžbeta Stanková, Tomáš Hanák, Soňa Norisová a další.
Premiéra: 8. 2. 2001
Na ČSFD hodnoceno na 68 %
Vstupné: DobrovolnéInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 09. 04. 2016 (310 přečtení), celý článek ...


sipka Příběh lesa
Neděle 24. 4. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Příběh lesa

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem. Tou nejmodernější technikou natáčeli tvůrci čtyři roky na desítkách lokací po celé Evropě, dokonce žili v lese se sledovanými divokými zvířaty. Jen díky unikátním metodám natáčení dokážou autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až po současnost a zachytit vzrušující koloběh života v něm, který ohromí dospělé a i dětské diváky.

Dokumentární
Francie, 2015, 97 min, české znění
Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud
Premiéra: 14. 4. 2016
Vstupné: 30,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 03. 2016 (360 přečtení), celý článek ...


sipka Gangster Ka: Afričan
Pátek 22. 4. 2016 v 19:30

Gangster Ka: Afričan

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?

Krimi / Drama / Thriller
Česko, 2015, 100 min, české znění
Režie: Jan Pachl
Hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapka, Brian Caspe, Vlastina Svátková a další
Premiéra: 26. 11. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 74 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (396 přečtení), celý článek ...


sipka Eva Nová
Neděle 17. 4. 2016 v 17:00 (filmový klub)

Eva Nová

Kdysi známá herečka Eva (Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna.

Drama
Slovensko / Česko, 2015, 106 min, v původním znění
Režie: Marko Škop
Hrají: Emília Vášáryová, Milan Ondrík, Gabriela Dolná, Žofia Martišová, Ľubomír Gregor, Dušan Jamrich, Jaroslava Sisáková, Valéria Fürješová, Gabriela Dzuríková, Peter Hledík, Anikó Vargová
Premiéra: 24. 3. 2016
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 75 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (512 přečtení), celý článek ...


sipka Rudý kapitán
Pátek 15. 4. 2016 v 19:30

Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá...

Krimi / Thriller
Česko / Slovensko / Polsko, 2016, 115 min, české znění
Režie: Michal Kollár
Hrají: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Martin Finger, Michal Suchánek, Ladislav Chudík a další
Premiéra: 10. 3. 2016
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 65 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (380 přečtení), celý článek ...


sipka Pírkovo dobrodružství
Neděle 10. 4. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Pírkovo dobrodružství

Pírko je ptačí sirotek, který nevyniká ani krásou peří ani sokolí sílou. Je hubený, opelichaný a žije sám v hnízdě, ze kterého ještě nikdy nevyletěl. Tak moc by chtěl táhnout do Afriky s hejnem ptačích kamarádů! Až se jednoho dne naskytne jedinečná příležitost. Sebere veškerou odvahu a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci leží vysněné africké zimoviště. Tedy možná. Pírko ještě nikdy nikam neletěl a tak nepozná, jestli ho zobák táhne na sever, nebo na jih. Ale někdy, když hledáte přátelství a lásku, je důležitější cesta než její cíl. Tak roztáhněte křídla a vydejte se na pohádkový let plný humoru a nadhledu z ptačí perspektivy.

Animovaný / Rodinný
Francie, 2014, 90 min, české znění
Režie: Christian de Vita
Premiéra: 14. 5. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 47 %
Vstupné: 30,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (428 přečtení), celý článek ...


sipka Steve Jobs
Pátek 8. 4. 2016 v 19:30

Steve Jobs

Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.

Drama / Životopisný
USA / Velká Británie, 2015, 122 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Danny Boyle
Hrají: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Katherine Waterston a další
Premiéra: 12. 11. 2015
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 70 %
Vstupné: 50,- Kč

 

Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (383 přečtení), celý článek ...


sipka Girl Power
Neděle 3. 4. 2016 v 17:00 (dokument)

Girl Power

Girl Power je dokumentární film o ženách, které zasvětily své životy graffiti, i když této subkultuře naprosto dominují muži. Dokument je založen na silném osobním autobiografickém příběhu pražské writerky Sany, která ho natáčela po celém světě více sedm let. Zároveň nás seznámí s ženskými writerkami z patnácti měst světa. Fascinující cestopis přichází s novým pohledem na fenomén, který je širokou veřejností často chápán jako vandalismus, ale lze ho vnímat i jako životní cestu.

Dokumentární
Česko, 2016, 94 min, české znění
Režie: Sany, Jan Zajíček
Premiéra: 27. 2. 2016
Na ČSFD hodnoceno na 68 %
Vstupné: DobrovolnéInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (348 přečtení), celý článek ...


sipka Fakjů pane učiteli 2
Pátek 1. 4. 2016 v 19:30

Fakjů pane učiteli 2

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.
K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí?

Komedie
Německo, 2015, 115 min, český dabing
Režie: Bora Dagtekin
Hrají: Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann, Jana Pallaske, Volker Bruch a další
Premiéra: 29. 10. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 76 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 24. 03. 2016 (346 přečtení), celý článek ...


sipka Zbrusu Nový zákon
Pátek 25. 3. 2016 v 19:30

Zbrusu Nový zákon

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let?

Komedie
Lucembursko / Francie / Belgie, 2015, 115 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Jaco van Dormael
Premiéra: 24. 12. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 72 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (420 přečtení), celý článek ...


sipka Winx club: V tajemných hlubinách
Neděle 20. 3. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Winx club: V tajemných hlubinách

Winx jsou zpět! Tentokrát se chtějí chopit císařského trůnu a aktivovat ohromnou sílu, omylem však probudí krutou vílu Politeyu, která byla zakletá třemi čarodějkami. Ona je však připravená uzavřít s Winx dohodu. Víla Politeya jim řekne, že proto aby aktivovali trůn je potřeba osvobodit Tritanuse z Oblivionu, ale předtím musí získat životní sílu krále. Winx si okamžitě vzpomněly na Skaje, který je králem Eraklionu a manželem Bloom. Čarodějnice vyráží do Gardenije, kde Bloom a Skáj tráví společné chvíle..

Animovaný
Itálie, 2014, 98 min, české znění
Režie: Iginio Straffi
Premiéra: 30. 10. 2014
Na ČSFD hodnoceno na 42 %Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (313 přečtení), celý článek ...


sipka Šílený Max: Zběsilá cesta
Pátek 18. 3. 2016 v 19:30

Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller
Austrálie / USA, 2015, 120 min, v původním znění s českými titulky
Režie: George Miller
Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley a další.
Premiéra: 14. 5. 2015
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 81 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (271 přečtení), celý článek ...


Vyhledat ve světě:

Na tomto webu:
Rozšířené vyhledávání ...
Kontakt

Obecní úřad Palkovice

Palkovice č.p.619,
739 41
Česká republika (CZ)
IČ: 00297054
DIČ: CZ00297054
tel: (+420) 558 656 124
tel: (+420) 739 633 313
fax: (+420) 558 656 104
e-mail:oupalkovice @palkovice.cz
Starosta:
Radim Bača
tel.: 739 633 311
e-mail:starosta @palkovice.cz

Kalendář akcí

<<  Leden >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

21.01.2018
Já, padouch 3


24.01.2018
Uzávěrka Palkovických listů 1/2018


26.01.2018
Dokud nás svatba nerozdělí


28.01.2018
Hurvínek a kouzelné muzeumAktuality ze světa

Peníze

PHP Scripting Language MySQL Web site powered by phpRS (c)2009 Designed by Ing. Marek Hejděnec Neděle 21.ledna 2018, svátek má Běla