Hlavní stránka
ČeštinaEnglishPolski

sipka Rudý kapitán
Pátek 15. 4. 2016 v 19:30

Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka Kloknera s hřebíkem v hlavě. Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB a nikdy nenalezený spis zachycující zločiny kněží, na jehož základě StB církev vydírala. Případem posedlý Krauz se vydává napříč rozpadajícím se Československem hledat muže, ke kterému vedou všechny stopy: Rudého kapitána, specialistu na „konečné" výslechy. Krauz však není sám, kdo ho hledá...

Krimi / Thriller
Česko / Slovensko / Polsko, 2016, 115 min, české znění
Režie: Michal Kollár
Hrají: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Martin Finger, Michal Suchánek, Ladislav Chudík a další
Premiéra: 10. 3. 2016
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 65 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (382 přečtení), celý článek ...


sipka Pírkovo dobrodružství
Neděle 10. 4. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Pírkovo dobrodružství

Pírko je ptačí sirotek, který nevyniká ani krásou peří ani sokolí sílou. Je hubený, opelichaný a žije sám v hnízdě, ze kterého ještě nikdy nevyletěl. Tak moc by chtěl táhnout do Afriky s hejnem ptačích kamarádů! Až se jednoho dne naskytne jedinečná příležitost. Sebere veškerou odvahu a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci leží vysněné africké zimoviště. Tedy možná. Pírko ještě nikdy nikam neletěl a tak nepozná, jestli ho zobák táhne na sever, nebo na jih. Ale někdy, když hledáte přátelství a lásku, je důležitější cesta než její cíl. Tak roztáhněte křídla a vydejte se na pohádkový let plný humoru a nadhledu z ptačí perspektivy.

Animovaný / Rodinný
Francie, 2014, 90 min, české znění
Režie: Christian de Vita
Premiéra: 14. 5. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 47 %
Vstupné: 30,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (432 přečtení), celý článek ...


sipka Steve Jobs
Pátek 8. 4. 2016 v 19:30

Steve Jobs

Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.

Drama / Životopisný
USA / Velká Británie, 2015, 122 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Danny Boyle
Hrají: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Katherine Waterston a další
Premiéra: 12. 11. 2015
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 70 %
Vstupné: 50,- Kč

 

Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (388 přečtení), celý článek ...


sipka Girl Power
Neděle 3. 4. 2016 v 17:00 (dokument)

Girl Power

Girl Power je dokumentární film o ženách, které zasvětily své životy graffiti, i když této subkultuře naprosto dominují muži. Dokument je založen na silném osobním autobiografickém příběhu pražské writerky Sany, která ho natáčela po celém světě více sedm let. Zároveň nás seznámí s ženskými writerkami z patnácti měst světa. Fascinující cestopis přichází s novým pohledem na fenomén, který je širokou veřejností často chápán jako vandalismus, ale lze ho vnímat i jako životní cestu.

Dokumentární
Česko, 2016, 94 min, české znění
Režie: Sany, Jan Zajíček
Premiéra: 27. 2. 2016
Na ČSFD hodnoceno na 68 %
Vstupné: DobrovolnéInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 27. 03. 2016 (350 přečtení), celý článek ...


sipka Fakjů pane učiteli 2
Pátek 1. 4. 2016 v 19:30

Fakjů pane učiteli 2

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.
K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí?

Komedie
Německo, 2015, 115 min, český dabing
Režie: Bora Dagtekin
Hrají: Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann, Jana Pallaske, Volker Bruch a další
Premiéra: 29. 10. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 76 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 24. 03. 2016 (351 přečtení), celý článek ...


sipka Zbrusu Nový zákon
Pátek 25. 3. 2016 v 19:30

Zbrusu Nový zákon

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let?

Komedie
Lucembursko / Francie / Belgie, 2015, 115 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Jaco van Dormael
Premiéra: 24. 12. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 72 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (425 přečtení), celý článek ...


sipka Winx club: V tajemných hlubinách
Neděle 20. 3. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Winx club: V tajemných hlubinách

Winx jsou zpět! Tentokrát se chtějí chopit císařského trůnu a aktivovat ohromnou sílu, omylem však probudí krutou vílu Politeyu, která byla zakletá třemi čarodějkami. Ona je však připravená uzavřít s Winx dohodu. Víla Politeya jim řekne, že proto aby aktivovali trůn je potřeba osvobodit Tritanuse z Oblivionu, ale předtím musí získat životní sílu krále. Winx si okamžitě vzpomněly na Skaje, který je králem Eraklionu a manželem Bloom. Čarodějnice vyráží do Gardenije, kde Bloom a Skáj tráví společné chvíle..

Animovaný
Itálie, 2014, 98 min, české znění
Režie: Iginio Straffi
Premiéra: 30. 10. 2014
Na ČSFD hodnoceno na 42 %Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (317 přečtení), celý článek ...


sipka Šílený Max: Zběsilá cesta
Pátek 18. 3. 2016 v 19:30

Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller
Austrálie / USA, 2015, 120 min, v původním znění s českými titulky
Režie: George Miller
Hrají: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Rosie Huntington-Whiteley a další.
Premiéra: 14. 5. 2015
Film je přístupný od 15 let
Na ČSFD hodnoceno na 81 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (273 přečtení), celý článek ...


sipka Vražedná pole na Srí Lance
Neděle 13. 3. 2016 v 17:00 (dokument)

Vražedná pole na Srí Lance

Dvě desetiletí války s tamilskými separatisty na severu Srí Lanky ukončila brutální ofenziva srílanské armády v roce 2009. Film rekonstruuje události, které se odehrály během 120 dní krutých bojů, a přináší důkazy o válečných zločinech srílanské vlády. Podle svědectví a videonahrávek, se kterými pracují autoři dokumentu, se zdejší civilní obyvatelstvo stalo obětí cíleného bombardování a poprav. Masakry desetitisíců lidí se navíc odehrály v oblastech, které měly být podle oficiálních vyjádření státních představitelů takzvaně bezzásahové. Film přináší šokující svědectví, jehož věrohodnost se srílanská vláda snaží zpochybnit.

Dokumentární
Velká Británie, 2013, 93 min
Režie: Callum Macrae
Hrají: Rufus Sewell
Premiéra: 30. 4. 2013
Na ČSFD hodnoceno na 89 %
Vstupné: DobrovolnéInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (349 přečtení), celý článek ...


sipka Wilsonov
Pátek 11. 3. 2016 v 19:30

Wilsonov

První světová válka právě skončila, a v jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít.

Komedie / Krimi
Česko / Slovensko, 2015, 115 min, české znění
Režie: Tomáš Mašín
Hrají: Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Richard Stanke a další.
Premiéra: 1. 10. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 47 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (391 přečtení), celý článek ...


sipka Winx club: Magické dobrodružství
Neděle 6. 3. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Winx club: Magické dobrodružství

Večírek pořádaný na oslavu nového školního roku na Alfee naruší prastaré čarodějnice, které se spojily s mladými Trix a společně se chystají zničit veškerou pozitivní energii na světě. Bloom uniká z paláce v Dominu, kde se u skutečných rodiču učí být princeznou, a vrací se na Zemi, kam za ní přichází i Winx. Společně se vydají na cestu k záchraně magické dimenze a obnovení přátelství mezi Sparxem a Eraklyonem.

Animovaný
Itálie, 2010, 87 min, české znění
Režie: Iginio Straffi
Premiéra: 6. 3. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 57 %
Vstupné: 30,- Kč


Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (363 přečtení), celý článek ...


sipka Ant-Man
Pátek 4. 3. 2016 v 19:30

Ant-Man

Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosti zmenšit své fyzické rozměry, ale současně znásobit svou sílu, se musí ujmout role hrdiny a pomoci svému mentorovi doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochránit tajemství, skrývající se v jeho úžasném obleku Ant-Mana, před zcela novými nebezpečími, která ho ohrožují. Pym a Lang jsou tváří v tvář zdánlivě nepřekonatelným překážkám nuceni naplánovat a provést rafinovanou loupež, která zachrání celý svět.

Akční / Sci-Fi / Komedie
USA, 2015, 117 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Peyton Reed
Hrají: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly, Corey Stoll, Michael Peña a další.
Premiéra: 16. 7. 2015
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 75 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 29. 02. 2016 (374 přečtení), celý článek ...


sipka Z popelnice do lednice?
Neděle 28. 2. 2016 v 17:00 (dokument)

Z popelnice do lednice?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Více než polovina vyprodukovaného jídla se nikdy nedostane na talíře spotřebitelů. Místo toho skončí v kontejnerech nebo na skládkách. Řeč přitom není jen o zkažených potravinách, ale i o naprosto nezávadných produktech, kterým často ještě neprošla záruční lhůta. Jen v zemích Evropské unie potká tento osud 90 milionů tun jídla ročně, což je dvojnásobek objemu potravy, která by stačila k nasycení všech hladovějících na světě. Jak je možné, že dochází k ničení takového množství jídla?

Dokumentární
Německo, 2010, 88 min, v původním znění s českými titulky
Režie: Valentin Thurn
Premiéra: 8. 9. 2011
Na ČSFD hodnoceno na 84 %
Vstupné: Dobrovolné


Informační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 28. 01. 2016 (468 přečtení), celý článek ...


sipka Interstellar
Pátek 26. 2. 2016 v 19:30

Interstellar

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov.

Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní
USA / Velká Británie, 2014, 169 min, v původním znění s titulky
Režie: Christopher Nolan
Hrají: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon a další.
Premiéra: 6. 11. 2014
Film je přístupný od 12 let
Na ČSFD hodnoceno na 84 %
Vstupné: 50,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 28. 01. 2016 (419 přečtení), celý článek ...


sipka Hotel Transylvánie 2
Neděle 21. 2. 2016 v 17:00 (představení pro děti)

Hotel Transylvánie 2

Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva - na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení - požádá "Děda" Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají "kurz pro strašidla". Nemají ale nejmenší tušení, že se k návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír - a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé - nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách.

Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2015, 90 min, české znění
Režie: Genndy Tartakovsky
Premiéra: 24. 9. 2015
Na ČSFD hodnoceno na 73 %
Vstupné: 30,- KčInformační e-mailVytisknout článek Vydáno dne 28. 01. 2016 (298 přečtení), celý článek ...


Vyhledat ve světě:

Na tomto webu:
Rozšířené vyhledávání ...
Kontakt

Obecní úřad Palkovice

Palkovice č.p.619,
739 41
Česká republika (CZ)
IČ: 00297054
DIČ: CZ00297054
tel: (+420) 558 656 124
tel: (+420) 739 633 313
fax: (+420) 558 656 104
e-mail:oupalkovice @palkovice.cz
Starosta:
Radim Bača
tel.: 739 633 311
e-mail:starosta @palkovice.cz

Kalendář akcí

<<  Únor >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28     

23.02.2018
Milada


24.02.2018
Obecní ples


25.02.2018
Auta 3


02.03.2018
VH Honebního společenstva


03.03.2018
Volejbalový plesAktuality ze světa

Peníze

PHP Scripting Language MySQL Web site powered by phpRS (c)2009 Designed by Ing. Marek Hejděnec Úterý 20.února 2018, svátek má Oldřich